Portekiz - Endülüs - Fas Turu…

1. Gün / İSTANBUL-PORTO
Atatürk Dış Terminalinde THY kontuarında sabah saat 06.00’da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 08.50’de Porto’ya uçuş. Yerel saat ile 11.45 sularında Porto’ya varış. Panoramik Porto şehir turumuzu yapıyoruz. Portekiz’ in, Lizbon’ dan sonra ikinci büyük şehri Porto ve Porto’ nun kalbinin attığı, Douro nehrine tepeden bakan Rieira semti tarihi binaları göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Bolsa Sarayı, Santa Clara Kilisesi, Se katedrali (Porto Katedrali), House Of The Prince, Sao Francisco Kilisesi, Sao Bento tren istasyonu, Ponte d Lous I Köprüsü ve Douro Nehri göreceğimiz önemli yerlerdir. Şehir Turumuzun ardından otele hareket akşam yemeği ve konaklama.

Beta Hotel Porto 4* / Adres:Rua do Amial, 601-607 4200-062 PORTO

2. Gün / PORTO-LİZBON
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılma Porto tren garına hareket ve Lizbon Trenine yerleşme. Yaklaşık 2,5 saat sürecek keyifli yolculuktan sonra Lizbon’a varış.Panoramik şehir turumuzda şehrin belli başlı bulvarları, VII. Eduardo Parkı, Restauradores ve şehrin kalbi sayılan Rossio caddesi ve ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesİ, Padrao dos Descobrimentos (Keşifler Anıtı) ve Jeronimus Manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir Turumuzun ardından otele hareket akşam yemeği ve konaklama.

Montijo Tryp Montijo / Adres: Avenida Joao XXIII, 193, 2870-159, Lisbon - Montijo 2870, Lizbon

3. Gün / LİZBON
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra “Sintra-Cabo De Roca –Estroril” turu için otelimizden hareket. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı, ve Ulusal Muzesini ,  Sintra  eşsiz manzarasıyla Avrupanin en bati ucu olan Cabo da Roca’yı  bir balıkçı kasabası olan Estoril’i göreceğiz. Gezi sonrası otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.

Montijo Tryp Montijo / Adres: Avenida Joao XXIII, 193, 2870-159, Lisbon - Montijo 2870, Lizbon

4. Gün / LİZBON - SEVİLLA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra belirtilen saatte otelden havalimanına hareket. İç hat uçuşu ile Sevilla’ya 1 saatlik yolculuk. Varışımıza müteakip Sevilla Şehir turumuzda Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

Hotel Sevilla Git Mairena 4* :
Adres: Av. los Descubrimientos, S/N, 41927 Mairena del Aljarafe,Sevilla, Sevilla

5. Gün / SEVİLLA – CORDOBA – GRANADA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra eski Endülüs başkenti olan Cordoba'ya doğru hareket ediyoruz. Cordoba’ya varışımızın ardından Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağının görülmesi ve Roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii,  Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası Granada’ya hareket. Otele varış akşam yemeği ve konaklama.
Hotel Granada Urban Dream 4*:
Adres:España, Camino de Ronda, 107, 18003 Granada

6. Gün / GRANADA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden hareket. 1323 yılında temelleri atılmış Arap mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak gösterilen Medeniyetin beşiği Elhamra Sarayının ziyaret edilmesi. El Hambra Saray içinde bulunan Cennet Bahçeleri gezisi, eski Granada sokakları Fas çarşıları Endülüs’den geriye kalan Kervansaray, Katedral, Tarihi dokusunu günümüze kadar korumuş El Beyzin mahallesi, göreceğimiz yerler arasında. Ögleden sonra alış veriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Hotel Granada Urban Dream 4*:
Adres:España, Camino de Ronda, 107, 18003 Granada

7. Gün / GRANADA – TARİFA - TANCA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Tarifa’ya hareket. Tarifa Tarık bin Ziyad’ın ENDÜLÜS’ün Fethi için çıktığı bölgedir. Ardından limanda bekleyen feribot ile Fas’ın Tanca şehrine geçiyoruz. Panoramik Tanca şehir turu sonrası otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

8. Gün / TANCA – RABAT – KAZABLANKA- MARAKEŞ
Sabah kahvaltısının ardından, Rabat’a hareket. Panoramik Şehir turu, (Mechoire de rabat ) Kraliyet Saray Kompleksi, II. Hasan kulesi, Muhammet V Türbesini, Şehir surlarını, Kasbah Oudaia Kalesi ve eski Şehir göreceğimiz yerler arasındadır. Rabat Şehir turu ardından Kasablanka’ya varış. Şehir turumuzda görülecek yerler; Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii Dünyanın en büyük ilk üç camisi içindedir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici ziyaretlerinden birisi olacaktır. Ardından Marakeş’e hareket. Otelimize varış akşam yemeği ve konaklama.

Marrakech hôtel Ryad mogador Menara 4*

9. Gün / MARAKEŞ ŞEHİR TURU
Sabah kahvaltısının ardından Marakeş şehir turu, anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Öğle yemeğinden sonra (serbest). Günümüz, Afrika`daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir "mucizeler avlusu" diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Geceleme Marakeş`deki otelimizde.

(Akşam Fas`a özgü folklorik danslarla yemekli Chez Ali Show`u izleme imkânı 65 € ) –

Marrakech hôtel Ryad mogador Menara 4*

10. Gün / MARAKEŞ – KASABLANKA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından Kasablanka’ya hareket ediyoruz, Yaklaşık 3-3,5 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Havaalanına varış. Bagaj ve bilet işlemlerinden sonra 14.35’de İstanbul’a hareket. 4,5 saatlik uçuş sonrası 21.20’da İstanbul Atatürk havalimanına varış. Keyifli turumuzun sonu. 

“Rehberimiz acentamızın onayı ile gerekli gördüğü durumda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Otellerden hareket saati rehberimiz tarafından belirlenecektir.” 

Genel Bilgiler

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    THY ile İstanbul>Porto/Kazablanka>İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti 
•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•    Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
•    4* otellerde 9 Gece konaklama
•    Sabah kahvaltıları
•    Akşam yemekleri
•    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
•    Havalimanı ve Güvenlik vergileri
•    Porto – Lizbon arası Tren bileti
•    Lizbon – Sevilla arası iç hat uçak bileti
•    Tarifa – Tanca Feribot Bileti
•    Yerel rehber hizmeti
•    Granada El Hamra Sarayı ve Cordoba Ulu Camii Giriş Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
•    Öğle yemekleri
•    Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
•    Vize ücreti 140 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.) 
•    Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

Genel Uyarılar

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir.Kanka Travel , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır. 
Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Hünkar Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

SÖZLEŞME

PRİCE

4**** veya 5**** Yıldızlı Otellerde Konaklama.

HAREKET

1. Gün

 PORTO

2. Gün

 PORTO-LİZBON

3. Gün

 LİZBON

4. Gün

LİZBON - SEVİLLA
 

5. Gün

SEVİLLA – CORDOBA – GRANADA

6. Gün

 GRANADA
7. Gün

 GRANADA – TARİFA - TANCA
8. Gün

TANCA – RABAT – KAZABLANKA- MARAKEŞ

9. Gün

 MARAKEŞ ŞEHİR TURU

10. Gün

 MARAKEŞ – KASABLANKA 

DÖNÜŞ


Ücrete Dahil Olan Hizmetler


 • Sabah Kahvaltısı
 • Ulaşım
 • Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sigortası
 • Kanka Travel Güvencesi
 • Araç İçi İkramlar
 • Öğle Yemeği

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler


 •     Tüm Kişisel Harcamalar    
 •     Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri    
 •     Tekne Turu    
 •     Dönüşteki Akşam Yemeği    
 •     Öğle Yemeği    
 •     Yemeklerde Alınan İçecekler    
Yorum Yaz x

Önemli not : Yorumunuzu gönderdikten sonra silemez veya düzeltemezsiniz.Yazdır

0 Değerlendirme


0 /10

Tarih Seçin

Kim No. Fiyat

6,807 TL
Depozito Bedeli 2042.1 TL

Süresi Geçti