Hindistan Turu 6 Gün 7 Gece

1.Gün: İstanbul - Delhi
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde 17.30’da buluşma. Havalimanında bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi 20.50’de Delhi’ye hareket.  Yaklaşık 5 saat 55 dk. sürecek gece yolculuğu.
2.Gün: Delhi - Agra
Sabah erken saatlerde Delhi’deki Uluslarararası Indra Ghandi Havalimanı’na iniyoruz. Çıkış işlemleri sonrası 4 saat 30 dakikalık özel otobüs yolculuğu sonrası varış noktamız Agra. Otelimize yerleştikten sonra şehir gezisi bizi bekliyor. Agra, Hindistan'ın kuzeyinde Uttar Pradeş eyaletinde, Yamuna Nehri kıyılarında yer alan eski bir şehirdir. Agra Fort Kalesi, İnci Camii, Jihangir Sarayı, Khas Mahal, Sheesh Mahall, Diwan-ı Am, Diwan-ı Khas, Musamman Burj keşif noktalarımız. Gezi bitiminde Tac Mahal'in güzelliğini tamamlayan mermerlerin nasıl işlendiğini görmek üzere mermer atölyelerine uğruyoruz ve ardından dinlenmek için otelimize dönüyoruz. (Jaypee Palace / Deluxe Room vb)
3.Gün: Agra – Jaipur

Sabah kahvaltısının sonra Hindistan’ın en önemli simgelerinden biri olan Taj Mahal gezisiyle devam ediyor. Tac Mahal, Babür İmparatorluğu 5. hükümdarı Şah Cihan (1593-1666) tarafından, o zamanki imparatorluğun başkenti olan Hindistan'ın Agra şehrinde, Jumna (Yamuna) Nehri'nin kıyısında yaptırılmıştır. (Babür Şah'ın Hindistan da kurduğu Türk İmparatorluğu, Hindistan'da 332 yıl (1526-1858) hüküm sürmüştür. Ardından çöl şehir Fatehpur Sikri’de Hawa Mahal, Panch Mahal, Birdal Sarayı, Mariam Sarayı, Jodha Bhai Sarayı ve imparatorların özel yaşam alanları göreceklerimiz arasında. Gün, Jaipur’a 6 saatlik otobüs yolculuğuyla devam ediyor. Şehre varışta akşam yemeğimizi de alacağımız otelimize yerleşiyoruz. (Country Inn & Suites by Carlson/Deluxe room)

4.Gün:Jaipur- Ajmer- Jaipur
Sabah erken kahvaltı sonrası yaklaşık 1.5 saatlik yolculukla Hindistan’ın büyük velîlerinden. İsmi, Hasan bin Gıyâsüddîn, lakabı Muînüddîn olan ve Peygamber efendimizin neslinden bir seyyid Muînüddîn-i Çeştî Hz. Türbesinin ziyaret edilmesi. Ardından Jaipur’a dönüş. Şehrin 11 km dışında yer alan Amber Kalesi Gezisi başlıyor. Gün boyunca sürecek gezide fil sırtında, üzerinde meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarak Sheesh Mahal, Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı göreceklerimiz arasında. Gezinin devamında ciplerle Jaipur’da yapacağımız renkli gezide bir bölümü yaşama alanı ve diğer bölümü Rajasthani ve Moğollara ait silah ve kostümlerin bulunduğu müze Maharaja’nın şehir sarayı ve astrolojik gözlemevi Jantar Mantar diğer keşif noktalarımız. Günü otelimizde noktalıyoruz. (Country Inn & Suites by Carlson/Deluxe room vb.)
 
5.Gün: Jaipur - Delhi
Kahvaltıdan sonrası Hindistan’a özgü baharın gelişini temsil eden renklerin festivali Holi Festivali için otelden hareket. Etkinliklerin ve festivalin seyredilmesi ardından Hindistan’a özgü hediyelik eşyalar bulunan pazarda alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş sonrası 5 saat sürecek otobüs yolculuğu sonrası Delhi’ye varıyoruz. Otel varış ve konaklama. (Vivanta by Taj – Dwarka / Standard Room vb.)
 
6.Gün: Delhi-Serhend
Kahvaltıdan sonrası Delhi Şehir turu bizi bekliyor. Delhi 17 milyon nüfusu ile Hindistan'ın en büyük ikinci metropolüdür.  Eski Delhi, Red Fort (Kırmızı Kale), Cuma Camii, Mahatma Gandhi’nin yakıldığı yer, Zafer Kulesi Qutub Minar, India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento ve Hükümet Binaları bu gezide farklı kültürleri ve mimarileriyle hayran kalacağımız yapılar. Şehir gezisinin ardından Serhend’e hareket. Yaklaşık 4 saat yolculukla Serhend yakınlarında bulunan otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.
7.Gün: Serhend - Delhi
Kahvaltıdan sonra belki de turumuzun en manalı ziyaretlerini yapacağımız Serhend şehrine varış. 1563 yılında Hindistan'ın Serhend (Sihrind) şehrinde doğan İmam-ı Ahmed Rabbani hazretleri’nin türbesinin ziyaret edilmesi. (Hindistan'da yetişen en büyük veli ve âlim. Ariflerin ışığı, velilerin önderi, İslam’ın bekçisi, müslümanların baş tacı, müceddid, müctehid ve İslam âlimlerinin gözbebeğidir.) Muhammed Masum Faruki hazretlerinin,(İmam-ı Rabbani hazretlerinin üçüncü oğludur.) ve Muhammed Seyfüddîn-i Serhendî Rh.A Hazretlerinin (İmâm-ı Rabbânî Hazretleri'nin torunu) türbelerinin ziyaret edilmesi. Mana alemine yaptığımız bu yolculuğun ardından Delhi’ye dönüş. Otelimize yerleşme ve konaklama. (Vivanta by Taj – Dwarka / Standard Room vb.)
8.Gün: Delhi - İstanbul
Sabaha karşı 04.00 sularında havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferi ile saat 06.55 de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğun ardından 11.25’de İstanbul’a varış ve keyifli turumuzun sonu. Bir başka organizasyonunda buluşmak ümidiyle...

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Delhi / Delhi  – İstanbul Türk Havayolları Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 2 Gece Jaipur / 1 Gece Agra / 2 Gece Delhi  /1 Gece Serhend - 5* Otellerde Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları ve Akşam yemekleri
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Müze giriş ücretleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik
 • Otopark ücretleri
 • Tekne ücretleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Bahşişler (Kişibaşı 35 € Tip Zorunlu)
 • Öğle yemekleri (Günlük ortalama 7-10 € arası)
 • Otel ekstraları
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Bollywood show at Kingdom of Dreams 50 €
 • Vize Ücreti 70 €  

Genel Uyarılar

Mutlaka Okuyunuz Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 
Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 
Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.
 
 Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Kanka Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 
Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
 
Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
 
Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.
 
Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.hunkarvize.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Hünkar Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

SÖZLEŞME

PRİCE

4**** veya 5**** Yıldızlı Otellerde Konaklama.

HAREKET

1.GÜN 

İSTANBUL-DELHİ

2.GÜN

DELHİ-AGRA

3.GÜN

AGRA-JAİPUR

4.GÜN

JAİPUR-AJMER-JAİPUR

5.GÜN

JAİPUR-DELHİ

6.GÜN

DELHİ-SERHEND

7.GÜN 

SERHEND DELHİ

8.GÜN

DELHİ-İSTANBUL

DÖNÜŞ

 

 


Ücrete Dahil Olan Hizmetler


 • Sabah Kahvaltısı
 • Ulaşım
 • Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sigortası
 • Kanka Travel Güvencesi
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler


 •     Tüm Kişisel Harcamalar    
 •     Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri    
 •     Dönüşteki Akşam Yemeği    
 •     Öğle Yemeği    
 •     Yemeklerde Alınan İçecekler    
Yorum Yaz x

Önemli not : Yorumunuzu gönderdikten sonra silemez veya düzeltemezsiniz.Yazdır

0 Değerlendirme


0 /10

Tarih Seçin

Kim No. Fiyat

7,610 TL
Depozito Bedeli 2283 TL

Süresi Geçti