Karadeniz & Batum Turu

1.GÜN: BATUM – BOTANİK BAHÇESİ – KATEDRAL – GONİO KÖPRÜSÜ – ŞEHİR MEKEZİ GEZİSİ

Değerli misafirlerimiz, sabah Rize’de alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Batum'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'nden kalan muhteşem surları görerek turumuza başlıyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken, yol üzerinde Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız, şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünya'nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi olacak. Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçeye Fakülte Kapısı’ndan giriş yapıp, bahçenin büyük bir bölümüne hakim olan noktasında fotoğraf molası veriyoruz. Bu noktadan Yeni Las Vegas olarak adlandırılan Batum’u da çok daha net bir şekilde göreceğiz. Ardından tekrar şehir merkezine dönerek yöresel yemekleri tadabilmek için yemek molası vereceğiz. Yemek sonrasında, Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Rus Ortodoks Kilisesi’ni, Ermeni Ortodoks Kilisesi’ni Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yapıp alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp Rize’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi konaklama yapacağımız otelde alıyoruz.

2.GÜN: RİZE – AYDER YAYLASI – FIRTINA DERESİ – ORDU BOZTEPE (ZAMANA BAĞLI OLARAK)

Değerli misafirlerimiz, sabah açık büfe kahvaltı sonrasında, Dünyadaki cennet Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi’ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Karadeniz’in en güzel vadilerinden Fırtına Deresi’nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Mıhlama, Laz böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığının tadına bakıyoruz.

Sizlere burada 3 altarnatif sunuyoruz;

1.Alternatif: Zilkale Gezisi ; Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 30 TL (Ekstra) Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen KANKA TRAVEL farkıyla Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir.

2.Alternatif: Rafting; Fırtına Deresinde yapılan rafting, 3+ zorluk derecesine sahiptir. 7den–70e herkesin rahatlıkla katılacağı bir parkurdur.7 km uzunluktaki parkurda, 15 in üzerinde rapid bulunmakta ve katılımcıları muhteşem manzaralarla büyülemektedir. 6 kişilik botlar ile her botta bir adet profesyonel rafting rehberi mevcuttur. Botlarda can yeleği, kask, dizlik ve özel sigorta mevcuttur ÖDEN. ( RAFTİNG, İSTEĞE BAĞLI BİR SPOR OLDUĞUNDAN PAKET FİYATI İÇİNE KATILMAMIŞ, SİZ SAYIN MİSAFİRLERİMİZE SEÇENEK HAKKI VERİLMİŞTİR. RAFTİNG ÜCRETİ 55  TL’DİR VE İLGİLİ MÜESSESEYE ÖDENİR.)

3.Alternatif:  ZİPLİNE;  Fırtına vadisi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 50 metre uzunluğunda ağaçtan ağaca bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor.(Kişi Başı 20 TL Extra)

Fırtına vadisinin ardından rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü olan Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Ordu’yu ve Karadeniz’i ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Serbest zamanımızın ardından, Ordu’dan ayrılarak konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi de konaklama yapacağımız otelde alıyoruz.

3.GÜN: TRABZON – SÜMELA MANASTIRI – AYASOFYA MÜZESİ – ATATÜRK KÖŞKÜ – UZUNGÖL

Değerli misafirlerimiz, sabah açık büfe kahvaltı sonrasında, rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulu nan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Buradaki gezimizin ardından 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u almasıyla camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Kommenos Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Ayasofya Müzesi gezimizin ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkte 1934 ve 1937 yıllarında iki kez kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşk’ü gezimizin ardından Karadeniz denilince belki de ilk akla gelen bitkidir çay ve Çay bulunan coğrafyada bir çay fabrikası geziyoruz. Çayın yapımını tarihini, bahçeden demliğe giden sürecini göreceğimiz Çay Fabrikası gezimizi yaptıktan sonra Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e gidiyoruz. Uzungöl’de o muhteşem manzaraya karşı çay içip, güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Uzungöl’ün büyülü manzarasından sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Sizlere burada sunduğumuz altarnatif geziler;

.1.Alternatif: Lustra ve Kerester Yaylaları Gezisi : Kişi Başı 35 TL

 

 

OTOBÜSLER

*MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

*NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

*MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)


MOLA VE DİNLENME TESİSLERİ
Yol güzergahında misafirlerimizin isteklerine göre temiz, hijyenik, alışveriş yapabilecekleri tesisler kullanılacaktır


UYARILAR /NOTLAR
Mutlaka Okuyunuz, Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
•    Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Dubai Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.
•    Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
•    Tura başkamadan önce kimlik kartınızı yanınıza almanız gerekmektedir.
•    Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.
•    Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
•    Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 3 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %40 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.
•    Tur programındaki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. 
•    Otellerde sunulan açıkbüfe şeklindedir. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
•    Turumuzda otel konaklaması bulunmamaktadır. Turumuz günübirlik bir turdur.
•    Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez

•    Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

MÜZEKART BİLGİSİ
•    Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
•    Tur ücretimize Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerli olup rezervasyona eklenebilir.Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler.


MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
•    (Kimlik ibraz etmek kaydıyla) 16 Yaş altı öğrenci, 65 yaş üstü , Gazi ve gazi eşi, sarı basın kartı olanlara müze kart gerekli değildir  ücretsizdir.
•    Yıllık Müzekart 50  TL
•    Öğretmen ve  18 Yas Üzeri Ögrenciler  İçin Yıllık  20 TL

ÖNERİLER
•    KIYAFET:
 Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.
•    Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz ) * Dudak Koruyucu
•    Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük(Hırka, yelek...)

ÖNEMLİ 

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.
•    Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’ a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir.0-6 Yaş Küçük Misafirlerimiz için Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı Gereklidir.
•    Olağanüstü hal dönemi uygulamaları devam ettiği takdirde aktif kamu personeli ve ya kamudan emekli, memur, asker, polis vb. tüm kamu personelinin kendileri ve aileleri için bağlı bulundukları kurumdan Yurtdışına Çıkış engeli olmadığına dair yazı almaları gerekmektedir. Sigortası kamu personeli olan eşi ya da babası üzerinden devam eden TC vatandaşları da bu izni almak zorundadır. Yurt dışına çıkışta kullanılacak kimliklerin eskime ( yıpranma / resim ile şahıs arasında ciddi fiziksel değişim meydana gelme vb.) durumlarından ötürü Batum’a girilememesinden ACENTAMIZ  sorumlu değildir.
•     Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.
•    Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden ACENTAMIZ  sorumlu değildir.
•     Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu(multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan'ın pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu(multiple) vize almış olmaları gerekir.
•    Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
•    Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya(alkol-sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
•     Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.
•     Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.
•    Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
•    Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır. 
•    Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
•    Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ACENTAMIZ  kesinlikle sorumlu değildir.
•    Karadeniz Turlarımız Bölge Yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. 
•    Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. ' Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. 
•    Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
•    Yurtdışı çıkış harcı fiyatlarıma dahil değildir.çıkış harcı ücreti 16 tl dir

•    Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
•    Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.
•     Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.. 
•    Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 5 gün öncesine kadar ACENTAMIZA  saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ACENTAMIZ  misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 35 Kişidir.
•    18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. ' 
•    Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


TUR PROGRAMIMIZ 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. TOPLAM 5 SAYFADAN OLUŞUP AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ.

       

SÖZLEŞME

Tek Kişi Fiyatı: 675 TL

İki Kişi Fiyatı: 900 TL

Üç Kişi Fiyatı: 1350 TL

0 - 6 Yaş: 225 TL

Rafting Ücreti : 50 TL

Zipline Ücreti : 15 TL

Zilkale Transfer : 35 TL

4**** veya 5**** Yıldızlı Otellerde Konaklamada belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 24 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz ACENTAMIZ tarafından bilgilendirilir.

HAREKET

1.GÜN

 BATUM – BOTANİK BAHÇESİ – KATEDRAL – GONİO KÖPRÜSÜ – ŞEHİR MEKEZİ GEZİSİ

2.GÜN

RİZE – AYDER YAYLASI – FIRTINA DERESİ – ORDU BOZTEPE (ZAMANA BAĞLI OLARAK)

3.GÜN

TRABZON – SÜMELA MANASTIRI – AYASOFYA MÜZESİ – ATATÜRK KÖŞKÜ – UZUNGÖL

DÖNÜŞ

 


Ücrete Dahil Olan Hizmetler


 • Sabah Kahvaltısı
 • Ulaşım
 • Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sigortası
 • Kanka Travel Güvencesi
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler


 •     Tüm Kişisel Harcamalar    
 •     Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri    
 •     Tekne Turu    
 •     Dönüşteki Akşam Yemeği    
 •     Yemeklerde Alınan İçecekler    
Yorum Yaz x

Önemli not : Yorumunuzu gönderdikten sonra silemez veya düzeltemezsiniz.Yazdır

0 Değerlendirme


0 /10

Tarih Seçin

Kim No. Fiyat

450 TL
Depozito Bedeli 135 TL

Süresi Geçti