Bursa/Çanakkale/İstanbul Turu

1.Gün: BURSA ŞEHİR MERKEZİ GEZİSİ

Sabah alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Osmanlı devletine başkentlik yapmış ve ilk Osmanlı parasının bastırıldığı Bursa'yı gezmeye başlıyoruz. İsmini Bitinya Kralı Prusias'tan alan şehirde ilk durağımız Osman Bey ve Orhan Gazi'nin türbelerinin bulunduğu Tophane tepesi olacak. Bursa manzarasına hâkim bu tepede fotoğraflarımızı çektikten sonra, Yıldırım Beyazıd tarafından yaptırılan Türk Tarihinin en büyük kapalı cemaat camisi konumundaki Ulu Cami'yi ziyaret edeceğiz. Hacivat ve Karagöz'ünde yapımında çalışırken işleri aksattıkları gerekçesiyle idama mahkûm edildikleri anlatılan Ulu Cami'nin içerisindeki şadırvanı, minberi ve mihrabı ilgimizi çekecek. Ulu Cami'den hareketle Çelebi Mehmet döneminde yapımına başlanmış ve kendisinin de türbesinin bulunduğu Yeşil Külliyesinden ayakta kalan Camii ve Türbe olacak. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz (Ekstra). Yemek sonrası Bursa gezimizi noktalayarak otelimize hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan Bursa'nın meşhur kestane şekerini ve diğer hediyeliklerinden alabilme imkânımız olacak bir alışveriş molası verdikten sonra, Çanakkale’deki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi konaklama yapacagımız otelde alıyoruz.

2.Gün: GELİBOLU YARIMADASI ŞEHİTLİĞİ

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Gelibolu Yarımadası gezimize, Üç yapraklı bir yonca biçiminde yapılmış ve boğazın en stratejik yerine konuşlanmış olan Kilitbahir Kalesini görerek başlıyoruz. Bataryası düşman bombalarıyla dağılmış olsa da o yıkıntının içinde kaldırdığı 215 okkalık (275 kg.) mermiyi Ocean zırhlısına isabet ettirerek belki de deniz savaşlarının kaderini belirleyen Seyit Onbaşı anıtıyla gezimize başlıyoruz. Abideye gidene kadar yolumuz üzerinde birçok şehitlik görüyoruz. Çanakkale savaşlarının rölyeflerinin de bulunduğu ve şehitlerimizi temsilen yapılmış olan Abide’nin gezilmesinin ardından İngilizlerin deniz savaşlarında ölen askerleri için yapılmış olan Hellas Anıtı geziyoruz. Deniz çıkarmaları esnasında çok önemli mücadelelerin geçtiği noktalardan biri olan Sebdülbahir bölgesindeyiz. Burada altmış üç kişiyle 10 saat boyunca düşmanı oyalayan Yahya Çavuş Anıtı gezimizi tamamlıyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. (Ekstra) Öğle yemeğinin ardından 25 Nisan sabahı kara harekâtını başlatan çıkartmanın yapıldığı Anzak Koyuna gidiyoruz. Yaralı bir Anzak askerini siperine taşıyan Mehmetçik için yapılmış olan Mehmetçiğe Saygı Anıtı ve sonrasında bizim Kanlı Sırt İngilizlerin ise Lone Pine (Yalnız Çam) olarak nitelendirdikleri bölgeyi geziyoruz. Bizleri duygulandıracak noktalardan biri de hiçbir askerinin kurtulamadığı ve kara savaşlarında en kanlı mücadelelerin geçtiği yerlerden biri olan Şehitliği 57.Alay şehitliğini görüyoruz. Daha sonra stratejik bir nokta olan Conk Bayırı, kurşunun Atatürk'ün saatine isabet ettiği nokta, Üsteğmen Nazif Çakmak Şehitliği, Siperler, Kitabenin bulunduğu bölgeyi geziyor ve buradan kara çıkartmaları esnasında savaşın seyrinin nasıl geliştiğini görme imkânı buluyoruz. Arı Burnunu buradan izleyerek Mustafa Kemal Atatürk’ün karargahını kurduğu Kemal Yerlerinde ki gezimizi tamamlayarak Şehitlik Turumuzu tamamlıyoruz.. Akşam Çanakkale’de verdiğimiz akşam yemeği molası sonrasında otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeğimizi konaklama yapacağımız otelde alıyoruz.

3.GÜN: İSTANBUL GEZİSİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Fatih Sultan Mehmet Han’ın gözbebeği İstanbul’u gezmeye başlıyoruz. Turumuzda; Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu saraylarına ev sahipliği yapmış olan Sarayburnu’nda; Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve 380 yıl devletin idare merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayı’nı, İ.S 532 yılında yapılan Ayasofya’yı, Yerebatan Sarnıcı'nı, Mimar Sinan’ın yanında yetişmiş Sedefkâr Mehmet Ağa’nın muhteşem eseri Sultanahmet Camisi'ni görüyoruz. Sonrasında Eminönü’nde öğle yemeğimizi alıp İstanbul’u en iyi anlatan Boğaz manzarasında yapılan Tekne Turu ile; iki yakanın Yalılarını, Hisarlarını, Saraylarını, Eğlence mekanlarını… görme ve tanıma imkanı buluyoruz. Boğazda yapılan bu turu sonrasında akşam yemeğimizi alıp, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

SÖZLEŞME

Tek Kişi Fiyatı: 620 TL

İki Kişi Fiyatı: 1.240 TL

0 - 6 Yaş: 200 TL

4**** veya 5**** Yıldızlı Otellerde Konaklama.

HAREKET

1.GÜN

BURSA ŞEHİR MERKEZİ GEZİSİ

2.GÜN

GELİBOLU YARIMADASI ŞEHİTLİĞİ

3.GÜN

İSTANBUL GEZİSİ

DÖNÜŞ


Ücrete Dahil Olan Hizmetler


 • Sabah Kahvaltısı
 • Ulaşım
 • Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sigortası
 • Kanka Travel Güvencesi
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler


 •     Tüm Kişisel Harcamalar    
 •     Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri    
 •     Tekne Turu    
 •     Dönüşteki Akşam Yemeği    
 •     Yemeklerde Alınan İçecekler    
Yorum Yaz x

Önemli not : Yorumunuzu gönderdikten sonra silemez veya düzeltemezsiniz.Yazdır

0 Değerlendirme


0 /10

Tarih Seçin

Kim No. Fiyat

620 TL
Depozito Bedeli 186 TL

Süresi Geçti